ראשי

תערוכת היחיד בבית "האופרה הישראלית"תערוכת היחיד בבית "האופרה הישראלית" במשכן אמנויות הבמה בתל אביב.

אוצר התערוכה: אודי רוזנויין

 דנה שבן -  FINGERPRINTS

14.4-19.5.15

"אני מרגישה שהעבודות שלי הן בבואה של מציאות חיי וחיינו כחברה המועברים אל הבד דרך הפילטרים שלי. הגירויים העוטפים אותי באים לידי ביטוי בדרך אינטואיטיבית וכמו קשת הרגשות עצמן, העבודות שונות מאד אחת מרעותה. העבודה על הבד נוצרת על ידי התזה וחריטה, באמצעות הידיים, מכחולים ומיני כלים טכניים ליצירת האימפרוביזציה הקולוריסטית שמבקשת לצאת ממני".

טכניקת/סגנון הציור המתוארת מזכירה ציורים של ג'קסון פולוק, מארק רותקו או ויליאם דה-קונינג, מייצגי סגנון האבסטרקט האכספרסיוניסטי האמריקני של שנות הארבעים-חמישים של המאה הקודמת. זהו סגנון הנקרא 'ציור פעולה' (action painting) שמאפייניו הם תנופת היד הרחבה של הצייר, טפטוף ומשיחות מכחול המוטחות על גבי בד הציור, בתנופת גוף אינטואיטיבית ללא תכנון או סקיצות ראשוניות: ציור בצורה ובצבע שאינו נזקק לייצוג של אובייקטים הלקוחים מעולם המציאות. התוצאה, כפי שהיא מתבטאת גם אצל שבן: אין אחידות בין העבודות, כל אחת נדמית להיות עולם שונה אם כי הטכניקה ושפת הגוף של האמנית מחברות ביניהן ליצירת חוט השדרה של התערוכה כולה.

זכרון ילדות של ציור על קיר גדול בבית מגוריה בסאן פאולו, ברזיל, הביא אותה, לפני שלוש שנים, לבטא את עצמה מחדש בציור והיא גאה להציג בתערוכתה הראשונה את "טביעות האצבע שלי".

אוצר: אודי רוזנויין

דנה שבן, אוטודידקטית בציור, בוגרת בית הספר לאמנויות הבמה "בית צבי",  השתתפה בהצגות בתיאטרון הקאמרי ובתיאטרון עכו. השתלמה בתסריטאות בבית הספר לתסריטאות של עידית שחורי וכן באוניברסיטה הפתוחה בהדרכת צביקה קרצנר.

לפרטים ולרכישה: 054-5599955      art@danashaban.com